Polish

Cieszymy się niezmiernie że interesujecie się państwo miastem Fort Wayne i chcemy zrobić wszystko aby wasza wizyta była niezapomniana.

Aby otrzymać więcej informacji o Fort Wayne, mieście położonym w stanie Indiana, prosimy dzwonić na numer (260) 424-3700 (w USA) albo odwiedzić nas na portalu internetowym www.visitfortwayne.com 

Zabawa dla całej rodziny
Nasze wielokrotnie nagradzane muzea i inne atrakcje oferują przygody dla dzieci w każdym wieku. Odwiedź nasze Dziecięce Zoo, jedno z czołowych w USA, zjedź z dwupiętrowej zjeżdżalni w Centrum Nauki, zobacz bujną egzotyczną roślinność w krytym ogrodzie botanicznym, lub zainteresuj się zmienną expozycją w naszym właśnie odnowionym muzeum sztuki.

Restauracje
Smak naszej lokalnej kuchni będziesz długo wspominał! Jesteśmy dumni z tego że możemy zaoferować długą listę lokalnych restauracji i wszystkie marki sieciowych barÛw szybkiej obsługi ktÛre znacie i kochacie! Od klasycznych obiadÛw do autentycznej kuchni wielu narodÛw oraz eleganckich wieczorÛw przy świecach Fort Wayne jest gotowe serwować posiłki najwyższej marki!

Festiwale
Każda pora roku jest u nas w PÛłnocno-Wschodniej Indianie celebrowana festiwalami i specjanymi świętami. Headwaters Park, nasza śrÛdmiejska festivalowa arena, jest zawsze piękny i pełen aktywności przez okrągły rok, od pachnących gofrÛw i lodÛw w lecie do lodowiska dla łyżwiarzy w zimie! 
Aby się dowiedzieć o bieżących wydarzeniach zajrzyj do naszego kompletnego kalendarza imprez na www.visitfortwayne.com

Rozrywka i Sztuka
Odkryj nieprzebraną ofertę sztuki rozrywkowej tutaj na miejscu, w Fort Wayne. Wybierz bilety na Broadway at the Embassy lub zachwyć się przedstawieniem w teatrze. Wstąp do znakomitych galerii sztuki. Nasyć wzrok pięknem tańca w wykonaniu Fort Wayne Ballet lub Fort Wayne Dance Collective. Weź udział w koncercie w jednej z naszych przepięknych sal.  Zobacz co się dzieje na scenach w ciągu całego roku na www.visitfortwayne.com

Hotele i Noclegi
Oferujemy spektakularne pokoje w hotelach rozrzuconych po całym mieście abyś się mÛgł wyciągnąć i zrelaksować! Ponad 50 do wyboru. Od luksusowych z pełnym serwisem do cichych domÛw noclegowych ze śniadaniami. W każdym wypadku jesteśmy pewni że znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie i kieszeni.

Zakupy
Jeśli lubisz robić zakupy to napewno przybyłeś do właściwego miejsca. Z ogromną ofertą wielce interesujących centrÛw handlowych i jedynych w swoim rodzaju sklepÛw Fort Wayne jest właściwym miejscem dla znalezienia tego o czym marzyłeś. Nie kończące się okazje oczekują łowcÛw skarbÛw w butikach i sklepach znanych marek ktÛrych jest pełno w całym mieście. 

Sport
Czy wolisz grać samemu, czy oglądać akcję z fotela kibica? Nie ma znaczenia z jaką jesteś drużyną, zawsze jest komu kibicować w Fort Wayne. Czy chcesz oglądać drużynę profesjonalną, czy popatrzeć na grę drużyn uniwersyteckich, czy też zagrać samemu, możesz być pewien że znajdziesz to czego szukasz tutaj, w Fort Wayne.  Przekonasz się też dlaczego nazwano nas stolicą 2-giej ligi w USA!

Skontaktuj się
Zadzwoń lub wyślij  e-mail zaraz dzisiaj aby zamÛwić drukowany przewodnik. Będzie nam miło wysłać Ci wszystkie dodatkowe informacje jakich mÛgłbyś potrzebować, załączając mapy, przewodniki,  kalendarz imprez oraz wiele więcej!

Możesz nas znaleźć pod numerem (260) 424-3700 (w USA) lub na portalu
www.VisitFortWayne.com . 

Pomoc językowa

Po dodatkową pomoc dla gości nie mÛwiących po angielsku prosimy skontaktować się z:  
 

Language Services Network
1027 W. Rudisill Blvd, Suite 204
Fort Wayne, IN 46807
(260) 426-6764
info@lsnfortwayne.org